Szűrő
–
Eszközök
Gyémánt fúrómag - száraz fúrás finom kőedényben, kerámiában és gránitban (5 mmØ)
21 221,51 Ft*
Darab
Montolit gyémánt fúrómag - finom kőedények, kerámia és gránit száraz fúrása (6 mmØ)
Változatok 21 221,51 Ft*
25 946,15 Ft*
Darab
Montolit gyémánt fúrószár - finom kőagyag, kerámia és gránit száraz fúrása (8 mmØ)
Változatok 21 221,51 Ft*
25 946,15 Ft*
Darab
Csempeszerszámok egy pillantással
A burkolók alapvetően a következő eszközöket használják a burkoláshoz, hogy professzionálisan tudjanak dolgozni:- Fogazott spatula:
A csempék megfelelő lerakásához, a csempék javításához vagy a mozaik lerakásához fontos, hogy a csemperagasztót egyenletesen hordják fel a felületre. A ragasztót erőteljesen átfésüljük, és a hornyolt spatula segítségével eloszlatjuk a beépítési felületen, így egyenletes vastagságú felhordás érhető el. Minél nagyobb a választott csempék formátuma és minél erősebb a hátoldali csempeprofil, annál nagyobb legyen a fogazott simító fogmélysége. A burkolószerszámok megfelelő fogazása gyakran fel van tüntetve a habarcs csomagolásán.
- Közös keresztek:
Bár a csempék túlságosan gyorsan lecsúsznak egy modern csempehabarcsra ütögetve, mégis tanácsos úgynevezett fugakeresztekkel dolgozni, különösen sima felületeken, például régi csempéken, fémeken vagy műanyagokon. A fugakeresztek használata azt is biztosítja, hogy a csempék javítása során minden hézag ugyanolyan széles legyen, mint elődeik.
- Vízmérték:
A burkolóeszközök természetesen más kézműves területekről is származhatnak. Mint a vízmérték, amely segít a csempék vízszintes és függőleges igazításában. Ez különösen fontos a csempék javításánál.
- Cserépház sín:
A burkolás egyik legfontosabb eszköze a cserépházsín. A csempeház sín segítségével be lehet állítani azt a méretet, amelyre az üvegvágóval be kell vágni a csempét. A csempés házsín precízebben használható, mint a sarokkonzolokkal, amelyek alternatívaként csempeszerszámként is használhatók.
- Négyzetes fa- és csempetörő fogó:
Ezeket a burkolószerszámokat mindenképpen ajánljuk mozaik lerakásnál, csempék javításánál, burkolásnál. A csempe pontos töréséhez kemény felületre van szükség. A négyzet alakú fa ideális. A csempét a karcos vonallal a szögletes fa szélére helyezzük, és erős rántással lenyomjuk. Nagyobb területek burkolásához érdemes cseréptörő fogót vásárolni, hogy a karcos helyeken könnyen feltörhesd a csempét. Mivel a csempék javítása nem egyszerű, óvatosan kell eljárni a munka elvégzése során.
- Csempevágó gép:
Különösen a kőagyagcsempék és más keményebb burkolólapok gyakran csak speciális burkolószerszámokkal, például csempevágó géppel vághatók könnyen. A vásárlás azonban csak akkor éri meg, ha nagyobb csempék vagy mozaik lerakással járó projekteket terveznek.
- Csempelyukasztó fogó:
Ha a csempéket a szélétől milliméterről milliméterre kell "rágcsálni" csempeszerszámok segítségével, szükség van egy "papagájkaparóra", ahogy a csempelyukasztó fogót nevezik. Ezekkel a burkolószerszámokkal mélyedéseket lehet kivágni aljzatokhoz, vízvezeték-csatlakozásokhoz és hasonlókhoz, ami nagyon hasznos lehet csempe és mozaik lerakásakor.
- csukló gumi:
A burkolóeszközök különösen hasznosak a végső fugázáshoz, különösen mozaikok lerakásakor. A burkolóeszközök, például a fugagumi nélkülözhetetlenek. A habarcsot különösen mozaik lerakásakor optimálisan kell bedolgozni a hézagokba. A fugagumi a csempék javításánál is hasznos lehet.